page loader
SHOP ONLINE

JOB: Junior Content Specialist (magazin online Jolidon)

Căutăm o persoană creativă, cu gândire logică şi analitică, cu multă energie pozitivă și pasionată de mediul online, care să se alăture echipei de e-commerce a companiei Jolidon – European Fashion Lingerie.

Dacă ești student în an terminal la facultate / master sau ai studii superioare absolvite recent și te regăsești în profilul de mai jos, abia așteptăm să te cunoaștem!

Dorim să regăsim la tine următoarele calități & competențe:

  • Deţii minime cunoştinţe de marketing online (PPC, email marketing, social media, marketplace-uri) şi te pasionează acest domeniu
  • Eşti orientat(ă) către rezultate şi ai o capacitate foarte bună de analiză
  • Te concentrezi pe cifre şi pe măsurarea rezultatelor succesului campaniilor sau acţiunilor iniţiate
  • Ai cunoștințe medii de utilizare a Microsoft Office Excel
  • Deții abilități excelente de comunicare, ai spirit de iniţiativă şi eşti o persoană proactivă
  • Ştii să îţi prioritizezi task-urile, lucrezi eficient și cunoști importanţa deadline-urilor
  • Ești foarte atent(ă) la detalii și super organizat(ă)
  • Vorbeşti fluent limba engleză (franceza și / sau alte limbi reprezintă un plus)
  • Studii superioare: comunicare & relaţii publice / marketing / ştiinţe economice/ business

Constituie avantaje:

  • Experienţa anterioară în folosirea platformei Magento (în special pagini CMS şi produse) şi Google Analytics
  • Experienţa anterioară în folosirea platformei WordPress
  • Experienţa anterioară în gestionarea campaniilor Facebook Ads

Ce responsabilităţi vei avea:

Product & content management

  • Vei colabora constant cu echipa de Customer Care pentru a corecta diverse informaţii eronate de pe site (ex. descriere incorectă a unui produs, modificare stoc etc.) sau pentru a adăuga informaţii suplimentare când este cazul
  • Vei realiza importurile de produse în magazinul online şi vei verifica corectitudinea informaţiilor
  • Vei realiza descrieri creative ale produselor şi vei participa la realizarea conţinutului de pe shop
  • Vei participa la realizarea şi testarea campaniilor de online marketing dedicate magazinului online
  • Vei lucra îndeaproape cu echipa de IT pentru semnalarea şi rezolvarea bugurilor / problemelor tehnice apărute pe site

Research & raportare

  • Vei analiza periodic magazinul online pentru identificarea unor pagini / zone care necesită update-uri / îmbunătăţiri
  • Vei analiza site-urile concurenţei sau alte altor magazine online din domeniul fashion (şi nu numai) pentru a fi la curent cu trendurile in e-commerce, noutăţi, funcţionalităţi noi, campanii de email marketing etc.
  • Vei realiza rapoarte săptămânale şi lunare folosind Google Analytics, Magento, precum şi informaţii din platforma de email marketing.

Beneficii

  • Oportunităţi de dezvoltare personală și profesională, într-un mediu de lucru dinamic și prietenos, alături de o echipă tânără, dedicată și pozitivă
  • Dobândirea de cunoștințe și experiență în domeniul e­-commerce-­ului, alături de un brand important pentru piața autohtonă și internațională
  • Oportunitatea de a contribui activ la evoluţia brandului, a magazinului online Jolidon și la dezvoltarea Departamentului de E-commerce
  • Contract de muncă full-time, pe o perioadă nedeterminată
  • Tichete de masă

Pentru a aplica la acest job, te rugăm să trimiţi cv-ul pe adresa online@jolidon.ro, până la data de 15 septembrie 2019 – te rugăm să menţionezi în subiectul emailului jobul pentru care aplici.

Privacy Preference Center

Ștergeți toate datele?

Toate datele vor fi șterse definitiv și nu pot fi recuperate. Esti sigur?

Esti sigur?

Dacă nu sunteți de acord, nu veți mai avea acces la site-ul nostru și veți fi deconectat.